Nem Aşısı

Nem, cildimizin genç ve sağlıklı gözükmesi için en önemli faktörlerinden biridir. Nem kaybı yaşamış olan cilt, daha yorgun mat ve kuru bir görüntü çizer. Bu da kişinin olduğundan daha yaşlı ve solgun görünmesine sebep olur. Bu sorun hem genç hem de ileri yaşlardaki insanlarda görülebilmektedir. Mevsim geçişleri, hava şartları buna sebep olabilmektedir. Ayrıca yaş ilerledikçe de cilt dokusu, kendi içerisinde nemi taşımakta zorlanmaya başlar. Derideki nem miktarı yıllar geçtikçe azalır. Nem aşısı bunun gibi nemini kaybetmiş olan ciltler için uygulanmaktadır. Nem aşısı kadın ve erkek her yaştan insan için uygulanır. Bu işlem ile enjekte edilen hyaluronik asit cildimizin ihtiyaç duyduğu bir maddedir.

İçeriği Nedir?

Nem aşısı cildimizin kendi doğal yapısı içinde de bulunan hyaluronik asit bazlı bir sıvıdan meydana gelir. Hyaluronik asit; cildimizin daha nemli, genç ve gergin görünmesini sağlayan maddedir. Nem aşısı ile cilde kaybettiği hyaluronik asit geri kazandırılır. Cildin kendini yenilemesinin yolu açılır.

Nem Aşısının Faydaları Nelerdir?

Nem aşısı cilt dokusuna kaybettiği nemi kazandırır. Böylelikle ciltteki çatlaklar ve kırışıklar azalmış olur. Göz altındaki çöküntüler nem aşısıyla giderilebilir. Bu uygulama ile daha genç bir çehreye kavuşursunuz. Ciltteki yağlanma ve kuruluk sorunları giderilir. Böylelikle daha sonra ortaya çıkabilecek akne, lekelenme, çatlak gibi sorunlar da engellenmiş olur. Nem aşısı ile yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan kırışıklıkların görünümü azaltılır.

Nem Aşısı Nasıl Uygulanır?

Cildimize uygulanacak olan hyaluronik asit küçük iğnelerle yüze enjekte edilir. Nem aşısı işlemi yaklaşık 20 dakika süren bir işlemdir. Pratik bir uygulamaya sahiptir. İşlem sırasında ciltte oluşabilecek ağrılara karşı lokal anestezi uygulanır. Ameliyat işlemi olmadığı için genel anesteziye gerek yoktur.

Etkisi Ne Kadar Süre Devam Eder?

Nem aşısı ile cilde enjekte edilen hyalüronik asit ciltte ömür boyu kalıcı değildir. Ortalama yılda bir veya iki defa uygulanması yeterli olacaktır. Fakat nem aşısı ile uygulanan hyalüronik asit cilt içerisinde tamamen kaybolmaz. Bir yıl geçse de yaklaşık yüzde otuzu cilt dokusunda bulunmaya devam eder.

MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR ?

1Nem Aşısı Ne İşe Yarar
Nem aşısı cilt dokusuna kaybettiği nemi kazandırır. Böylelikle ciltteki çatlaklar ve kırışıklar azalmış olur. Göz altındaki çöküntüler nem aşısıyla giderilebilir. Bu uygulama ile daha genç bir çehreye kavuşursunuz. Ciltteki yağlanma ve kuruluk sorunları giderilir. Böylelikle daha sonra ortaya çıkabilecek akne, lekelenme, çatlak gibi sorunlar da engellenmiş olur. Nem aşısı ile yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan kırışıklıkların görünümü azaltılır
2Nem Aşısı Önce ve Sonrası
Nem aşısı ile cilde enjekte edilen hyalüronik asit ciltte ömür boyu kalıcı değildir. Ortalama yılda bir veya iki defa uygulanması yeterli olacaktır. Fakat nem aşısı ile uygulanan hyalüronik asit cilt içerisinde tamamen kaybolmaz. Bir yıl geçse de yaklaşık yüzde otuzu cilt dokusunda bulunmaya devam ede
3Nem Aşısının Fiyatı
Nem aşısı fiyatı tıbbi bir işlemdir diğer uygulamalarda olduğu gibi fiyatlardan önce yapılması gereken doktorun tecrübesi ve işlem yapılacağı ortamın hijyeni çok önemlidir.Bu önemli iki hususla birlikte fiyat konusunda sağlık danışmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.Sağlık ve Güzellik Kişiye Özgündür Başkaları İle Kıyaslanamaz.

Yasal Uyarı Tüm uygulamalarımız hakkındaki bilgiler, kişileri bilgilendirme amaçlı olmakla beraber, herhangi hastalığın teşhis veya tedavisinde kullanılmamalıdır.

.

DutchEnglishFrenchGermanTurkish
× Whatsapp