Nazolabial ve Elmacık Dolgu

Nazolabial Gülme Çizgisi Dolgusu

Yüz dolguları günümüzde sıkça tercih edilen estetik işlemlerdir. Yüz dolgusu genellikle yağ enjektesi ve hyalüronik asit dolguları ile gerçekleştirilir. Bu madde cildin kendi yapısı içerisinde de bulunduğu için doğal bir görüntü oluşturur ve yüzün dokusuyla uyum sağlar.

Orta yüz dolgusu işlemi içerisinde göz altı torbalarına, yanaklara ve elmacık kemiklerine dolgu yapılabilir. Bu dolgu işlemi yaş ilerledikçe ortaya çıkan şikayetler için çözüm geliştirir. Yıllar geçtikçe yüzdeki kırışıklıklar, dudak ve burun kenarlarındaki çizgiler artar. Göz altı torbalarımız yaş ilerledikçe genişlemeye devam eder. Yaşlandıkça yüz basıklaşarak gitgide ovalliğini kaybeder. Çehremiz yıllar geçtikçe dikdörtgenleşir. Orta yüz dolgusu ile yüzdeki sarkmalar, çizgiler, şekil bozuklukları kontrol altına alınır.

Yanaklar ve elmacık kemikleri doldurularak belirgin hale getirilir. Cilde eski dolgun ve oval görüntüsü geri kazandırılır. Oluşan çukurlar, kırışıklıklar dolgu işlemine tabi tutulur. Alt göz kapağı bölgesine yağ enjekte işlemi yapılır.

Yanak ve Elmacık Dolgusu

Elmacık kemiği dolgusu hem genç yaşlarda hem de orta ve ileri yaşlarda uygulanabilir. Elmacık kemiğine yapılacak dolgu ile yüz daha orantılı bir görünüm kazanır. Yaşlılıktaki sarkmalar dolgu ile eski haline döndürülebilir. Elmacık kemiğinin belirgin olması her yaşta daha dinç bir görünüm sağlar.

Yanak dolguları da aynı şekilde her yaşta uygulanabilir. Yaşlandıkça dolgunluğunu kaybeden yanak yapısını onarmak için uygun olduğu gibi anatomik olarak basık ve çökük yanaklara sahip olan herkes tercih edilebilir.

Alt Göz Kapağı Dolgusu

Göz altına yapılacak işlemler kişinin yaşı ile bağlantılı olarak değişmektedir. Alt göz kapağı dolgusu genellikle orta yaş ve üzeri için uygulanmaktadır. Bu yöntemle göz altında şikâyet edilen çukurlaşmış bölgeye yağ enjekte edilmektedir.

Orta Yüz Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Yüz dolgusu kalıcı bir estetik uygulaması değildir. Bir ile bir buçuk yıl arasında dolgu işleminin tekrarlanması gerekir. Hyalünarik asitle yapılan tüm uygulamalar için bu geçerlidir. Fakat maddenin tamamı cilt içerisinde kaybolmaz. Yüzde otuzu bir buçuk yıl geçse de muhafaza edilir. Bu şekilde de estetik görüntü sağlamaya devam eder.

Estetik Elmacık Dolgusu

Elmacık dolgusu estetiği günümüzde sıklıkla tercih edilen yüz dolgularındandır. Elmacık kemiği bölgesinin belirgin olması kadın ve erkeklerde yüz güzelliğini ortaya çıkarır. Bunun yanı sıra elmacık kemiğinin belirgin olması yüzü daha genç bir görüntüye kavuşturur. Belirgin elmacığa sahip bir çehre daha sağlıklı ve canlı görünür. Elmacık kemiği dolgusu ile yüze şekil verilir; yüz, burun yapısı ile daha uyumlu hale getirilir.

Neden Tercih Ediliyor

Yüz dolguları günümüzde pek çok kadın ve erkek tarafından tercih ediliyor. Yüz dolgularının bu kadar sık tercih edilmesinin arkasında bazı sebepler var. Günümüzde tıbbın geldiği nokta ile yüz bölgesinde çok sağlıklı ve ideal sonuçlar elde edilmektedir. Dolgular ile doğal bir görüntü oluşturulmaktadır. Estetik elmacık dolgusu kişinin kendi cilt dokusuna ve ifadesine herhangi bir zarar vermemektedir. Aksine kullanılan malzeme cildin kendi kendini yenilemesine yardımcı olur. İlerleyen yaşla beraber oluşan sarkmaların giderilmesinde de elmacık dolgusu estetiği uygulanır.

Doğal Görünüm

Estetik elmacık dolgusu yapay olduğu en belli olmayan işlemlerden bir tanesidir. Diğer estetik müdahaleler kendini daha fazla gösterir. Yüz dolguları ise yüzün kendi doğal yapısı gibi görünürler ve cildinizle bütünleşirler. Bu konuda çekinceleri olan insanlar da sıklıkla yüz dolgularını tercih etmektedirler.

Dolgu Hangi Madde ile Yapılır?

Elmacık dolgusu iki şekilde yapılmaktadır: Birinci yöntem müdahale yapılacak vücuttan alınacak yağın yüze enjekte edilmesidir. Bu işlemi “liposuction” olarak basında sık sık duyuyorsunuz. Bir başka yöntem ise hyalüronik asit bazlı ürünler ile gerçekleştirilir. Hyalüronik asit maddesi alerji oluşturmayan bir maddedir. Hyalüronik asit cildi yenileyen ve gençleştiren yapıya sahiptir. Uzman doktorunuz yüzünüzün analizini yapıp sizin için en uygun yönteme karar verecektir.

Estetik Elmacık Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Yanakta uygulanan dolgu işlemlerinin hepsi tekrarlanma gerektirir. Bu işlemlerin hiçbiri tamamen kalıcı değildir. Fakat bu dolgular tamamen yok olmaz ve yok olduğunda kötü bir görüntü oluşturmaz. 9 ay ile bir buçuk sene arasında dolgunun yüzde yetmişi erimektedir. Birkaç düzenli tekrardan sonra bu süre 2-3 yıla kadar uzamaktadır.

MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR ?

1Yanak ve Elmacık Dolgusu Nasıl Etki Yapar ?
Elmacık kemiği dolgusu hem genç yaşlarda hem de orta ve ileri yaşlarda uygulanabilir. Elmacık kemiğine yapılacak dolgu ile yüz daha orantılı bir görünüm kazanır. Yaşlılıktaki sarkmalar dolgu ile eski haline döndürülebilir. Elmacık kemiğinin belirgin olması her yaşta daha dinç bir görünüm sağlar. Yanak dolguları da aynı şekilde her yaşta uygulanabilir. Yaşlandıkça dolgunluğunu kaybeden yanak yapısını onarmak için uygun olduğu gibi anatomik olarak basık ve çökük yanaklara sahip olan herkes tercih edilebilir.
2Yanak ve Elmacık Dolgusu Önce ve Sonrası ?
Elmacık dolgusu estetiği günümüzde sıklıkla tercih edilen yüz dolgularındandır. Elmacık kemiği bölgesinin belirgin olması kadın ve erkeklerde yüz güzelliğini ortaya çıkarır. Bunun yanı sıra elmacık kemiğinin belirgin olması yüzü daha genç bir görüntüye kavuşturur. Belirgin elmacığa sahip bir çehre daha sağlıklı ve canlı görünür. Elmacık kemiği dolgusu ile yüze şekil verilir; yüz, burun yapısı ile daha uyumlu hale getirilir.
3Yanak ve Elmacık Dolgusu Fiyatı ?
Yanak ve Elmacık Dolgusu fiyatı tıbbi diğer uygulamalarda fiyatlardan olduğu gibi önce yapılması geren doktorun tecrübesi ve işlem yapılacağı ortamın hijyeni çok önemlidir.Bu önemli iki hususla birlikte fiyat konusunda sağlık danışmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.Sağlık ve Güzellik Kişiye Özgündür Başkaları İle Kıyaslanamaz.

Yasal Uyarı Tüm uygulamalarımız hakkındaki bilgiler, kişileri bilgilendirme amaçlı olmakla beraber, herhangi hastalığın teşhis veya tedavisinde kullanılmamalıdır.

.

DutchEnglishFrenchGermanTurkish
× Whatsapp