Meme Estetiği

Meme estetiği kadınlar tarafından en çok tercih edilen estetik müdahalelerden biridir. Meme estetiğinin birden fazla türü mevcuttur. En çok bilineni meme büyütme operasyonudur. Fakat bunun yanı sıra meme küçültme, meme dikleştirme, meme asimetrisi düzenleme işlemleri de yapılmaktadır. Meme kanseri ile göğüslerini kaybeden kadınlar meme onarımı operasyonu tercih edebilmektedirler.

Kadınların yanı sıra erkekler de meme estetiği yaptırmaktadırlar. Vücutta östrojen seviyesinin artması jinekomastiye (meme büyümesi) sebep olabilmektedir. Memenin yapısına göre cerrahi müdahale veya yağ aldırma yöntemlerinden biri seçilerek müdahale edilmektedir.

Meme Büyütme

Meme büyütme operasyonları memenin içerisine silikon implantlar yerleştirilmesiyle gerçekleşir. Kullanılacak olan implantın büyüklüğü ve şekli istenilen şekilde seçilebilmektedir. Meme büyütmenin vücudun ölçüleriyle uyumlu olması ve uzman doktorlarca yapılması önemlidir.

Meme Küçültme

Meme boyutunun normalin üzerinde olması sosyal hayatta, alışverişte, spor yaparken zorluk yaşatabilmektedir. Memenin çok büyük olması vücutta ağrılara ve hareketlerin kısıtlanmasına sebep olur. Meme küçültme ameliyatları estetik kaygılarla yaptırıldığı gibi işin bir de sağlık boyutu vardır. Normalden daha büyük göğüsler ilerleyen yaşla birlikte sırt ağrılarına, kamburluğa, uyku sorunlarına yol açabilmektedir.

Meme Dikleştirme

Yaş ilerledikçe göğüslerde sarkmalar meydana gelmektedir. Göğüs yapısında kas dokusu bulundığı için sarkmalar kaçınılmazdır. Estetik müdahale ile bu durum düzeltilebilmektedir. Operasyon memenin durumuna göre göğüs büyütme ve küçültme ameliyatları ile desteklenebilmektedir.

Meme Onarımı

Meme kanseri erken teşhis edilemediğinde kanserli dokunun yani memenin alınması gerçekleşebilmektedir. İsteyen kadınlar bu süreçten sonra estetik müdahaleye başvurabilirler. Protez veya kendi vücudunuzdan alınacak yağ ile yeni bir meme oluşturulabilmektedir. Bu işlemden önce plastik cerrahla birlikte genel cerraha da danışmalısınız. Kanser tedavi sürecinize hâkim olan doktorların fikirlerini de almalısınız. İşlemin yapılabilmesi için kanser tedavisinin tamamlanması gerekir.

Meme Asimetrisi Düzenleme

Kadınlarda gelişme sürecinde göğüsler arasında farklılıklar oluşabilmektedir. Boyutlar arasındaki farklılıklar meme büyütme ve küçültme işlemleriyle ortadan kaldırabilir

.

Erkeklerde Meme Büyümesi (Jinekomasti)

Östrojen hormonunun fazla salgılanması vb. nedenler erkeklerde normalin üzerinde meme büyüklüğüne sebep olabilir. Jinekomasti tedavisi, cerrahi olarak veya liposcution işlemi ile sağlanır.

MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR ?

1Meme Estetiği
Meme Büyütme Meme Küçültme Meme Dikleştirme Meme Asimetrisi Düzenleme Erkeklerde Meme Büyümesi (Jinekomasti)
2Meme Büyütme,Meme Küçültme,Meme Dikleştirme,Meme Asimetrisi Düzenleme,Erkeklerde Meme Büyümesi (Jinekomasti) Öncesi Ve Sonrası
Yaptığınız Uygulamaya göre Değişiklik göstermektedir.Konuyla İlgili Sağlık Danışmanımız dan Bilgi alabilirsiniz
3Meme Büyütme,Meme Küçültme,Meme Dikleştirme,Meme Asimetrisi Düzenleme,Erkeklerde Meme Büyümesi (Jinekomasti) Fiyatı
Meme Büyütme,Meme Küçültme,Meme Dikleştirme,Meme Asimetrisi Düzenleme,Erkeklerde Meme Büyümesi (Jinekomasti) fiyatı tıbbi bir işlemdir diğer uygulamalarda olduğu gibi fiyatlardan önce yapılması geren doktorun tecrübesi ve işlem yapılacağı ortamın hijyeni çok önemlidir.Bu önemli iki hususla birlikte fiyat konusunda sağlık danışmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.Sağlık ve Güzellik Kişiye Özgündür Başkaları İle Kıyaslanamaz.

Yasal Uyarı Tüm uygulamalarımız hakkındaki bilgiler, kişileri bilgilendirme amaçlı olmakla beraber, herhangi hastalığın teşhis veya tedavisinde kullanılmamalıdır.

.

DutchEnglishFrenchGermanTurkish
× Whatsapp