Medikal Estetik

Medikal Estetik Hizmetlerimiz

Medikal estetik, ameliyatsız yapılan estetik işlemlerine verilen addır. Gelişen tıp sayesinde cerrahi müdahaleye gerek olmadan estetik işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Cerrahi estetikten ayrılan bir uzmanlık alanıdır. Uygulamayı yapacak doktor medikal estetik sertifikasına sahip olmalıdır. Ameliyat işleminin gerçekleşmiyor olması bu noktanın önemini azımsamanıza sebep olmamalıdır.

Artıları Nelerdir

Medikal estetik işlemleri kısa süren uygulamalardır. Medikal estetik işlemlerini yaptırmak için gündelik işlerinizi ve rutininizi aksatmanız gerekmez. Uygulama tamamlandıktan sonra günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bunun yanı sıra iyileşme sürecine de gerek olmadığı için zamandan tasarruf edersiniz.

Genel anestezi yapılmadığı ve kesilen doku olmadığı için ameliyat işleminden çekinen kişiler için uygundur. Bıçak altına yatmadan vücudunuzda ve cildinizde rahatsız olduğunuz bölgeleri iyileştirmeye imkân tanır. Bunun yanı sıra doğal bir görüntü arzu edenler için de uygundur. Medikal estetik doktorları cilt bakımından tutun da lazer epilasyona, dolgu uygulamalarına kadar çok geniş bir alanda hizmet verir.

Dolgu İşlemleri

Dolgu işlemi; dudak, elmacıklar, orta yüz bölgesi başta olmak üzere yüzümüzün bütün bölgelerinde uygulanabilir. Dolgu işlemleri kısa süren işlemlerdir. Bir iğne yardımıyla hyalüronik asit bazlı dolgular cildimize enjekte edilir. Hyalüronik asit cildimizin kendi içerisinde de bulunan bir maddedir. Cildi daha genç, daha canlı göstermeye de ayrıca yardımcı olur. Her yaştan kadın ve erkeğin tercih ettikleri işlemlerdir. Hem ciltteki kırışıklık ve çizgileri yok etmeye yarar hem de yüz güzelliğini vurgulamak için tercih edilebilir.

Diğer Uygulamalar

Dolgu uygulamasının yanı sıra cilt tedavileri de medikal estetik uygulamalardır. Leke ve akne tedavileri, cilt bakımları başta gelmektedir. Kimyasal peeling vb. uygulamalarla cildinizi yenileyebilirsiniz.

Botokslar, kırışıklık tedavileri, cilt gençleştirme uygulamaları da medikal estetik tanımına girmektedir.

Teknoloji bu uzmanlık alanında sıklıkla kullanılır. Epilasyon ile vücudunuzdaki istenmeyen kıllardan kökünden kurtulabilirsiniz. Soğuk lipoliz teknolojisi ile bölgesel yağlanmaları spor ve diyet yapmadan yok edebilirsiniz.

Medikal estetik uygulamaları çok geniş alana yayılır. İlk akla gelen örnekler bunlardır. Günümüzde tıp biliminin geldiği son nokta ile yaşlanmanın karşısında durabilmekteyiz. Bu uygulamaların ortak noktası cildiniz ve vücudunuzun dokusuyla bütünleşen işlemler olmasıdır.

Yasal Uyarı Tüm uygulamalarımız hakkındaki bilgiler, kişileri bilgilendirme amaçlı olmakla beraber, herhangi hastalığın teşhis veya tedavisinde kullanılmamalıdır.

.

DutchEnglishFrenchGermanTurkish
× Whatsapp