Lenf Drenaj Masajı

Lenf Drenaj Masajı Nedir?

Herkeste vücudu sağlıklı tutmaya çalışan bir lenf sistemi bulunmaktadır. Lenf sistemi diye bir şey vücutta olmasaydı vücut balon gibi şişer ve hücreler ölürdü. Lenf sistemi tüm vücudu kapsayan ve organları çevreleyen bir ağ örgüsüdür diyebiliriz. Dolayısıyla lenf drenaj masajı da lenf sisteminin sağlıklı, düzgün ve hızlı çalışması için geliştirilmiş bir yöntemdir. Doğru bir şekilde uygulanan bu yöntem ile lenf sisteminin düzgün bir şekilde çalışması ve lenf akış hızının 20 kat artırılması sağlanabilmektedir. Fakat lenf drenaj masajı sırasında çok fazla basınç uygulanır ise lenf sistemi çalışmaz ve büyük bir çöküntüye uğrar. Dolayısıyla mutlaka uzman bir doktor tarafından uygulanması tavsiye edilir.

Lenf Drenaj Nasıl Uygulanmalıdır?

Lenf drenaj masajı uygulanırken öncelikle kişiye ince bir çorap giydirilir. Daha sonra kişinin ayak ucundan beline kadar bir kılıf örtülür ve uygulanmaya başlanır. Bu yöntem ile ayak ucundan yukarıya doğru belirli aralıklar ile basınç uygulanır ve lenf sisteminin hızlandırılması hedeflenir. Basıncın gereğinden fazla uygulandığı durumlarda vücutta ödem oluşmaktadır. Fakat bu ödem kendi kendine 24 saat içerisinde kaybolmaktadır. Lenf drenaj yönteminin uygulanması sonucunda pek çok kişinin olumlu sonuçlar aldığı görülmektedir. Bağışıklık sistemini düzenleyen, vücuttaki atık maddelerden kurtulmayı sağlayan ve vücuttaki ödemin atılmasını kolaylaştıran bu yöntem uzmanlar tarafından da tavsiye edilmektedir.

Lenf Drenaj Yönteminin Faydaları

Lenf drenaj yönteminin vücutta birçok olumu etkisi görülmektedir. Bu etkileri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Vücuttaki yağların yakılmasını sağlar,
  • Ödem atılmasını kolaylaştırır,
  • Kan dolaşımını hızlandırır,
  • Cildin güzelleşmesini sağlar,
  • Kabızlık sorununu azaltır,
  • Kişideki gerginlik ve stresin azalmasını sağlar,
  • Romatizmanın iyileşmesini olumlu etkiler,
  • Üşütme, grip gibi rahatsızlıkların azalmasını sağlar,
  • Vücut ve ruh halini olumlu etkiler.

Lenf drenaj masajının haftada 3 kez uygulanması tavsiye edilmektedir. Bir seans yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Uygulama sonrasında hiçbir yan etki görülmemektedir. Lenf drenaj yönteminin herkese uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Fakat mutlaka doktor kontrolünde uygulanmalıdır. Lenf drenaj masajı hiçbir kimyasal içermemekte ve çok hafif bir şekilde uygulandığı için de vücutta kızarıklığa bile neden olmamaktadır.

* Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz

MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR ?

1Lenf Drenaj Etkisi
Vücuttaki yağların yakılmasını sağlar, Ödem atılmasını kolaylaştırır, Kan dolaşımını hızlandırır, Cildin güzelleşmesini sağlar, Kabızlık sorununu azaltır, Kişideki gerginlik ve stresin azalmasını sağlar, Romatizmanın iyileşmesini olumlu etkiler, Üşütme, grip gibi rahatsızlıkların azalmasını sağlar, Vücut ve ruh halini olumlu etkiler.
2Lenf Drenaj Öncesi ve Sonrası
Dolayısıyla lenf drenaj masajı da lenf sisteminin sağlıklı, düzgün ve hızlı çalışması için geliştirilmiş bir yöntemdir. Doğru bir şekilde uygulanan bu yöntem ile lenf sisteminin düzgün bir şekilde çalışması ve lenf akış hızının 20 kat artırılması sağlanabilmektedir. Fakat lenf drenaj masajı sırasında çok fazla basınç uygulanır ise lenf sistemi çalışmaz ve büyük bir çöküntüye uğrar.
3Lenf Drenaj Fiyatı
Lenf Drenaj fiyatı tıbbi bir işlemdir diğer uygulamalarda olduğu gibi fiyatlardan önce yapılması gereken doktorun tecrübesi ve işlem yapılacağı ortamın hijyeni çok önemlidir.Bu önemli iki hususla birlikte fiyat konusunda sağlık danışmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.Sağlık ve Güzellik Kişiye Özgündür Başkaları İle Kıyaslanamaz.

Yasal Uyarı Tüm uygulamalarımız hakkındaki bilgiler, kişileri bilgilendirme amaçlı olmakla beraber, herhangi hastalığın teşhis veya tedavisinde kullanılmamalıdır.

.

DutchEnglishFrenchGermanTurkish
× Whatsapp