Kavitasyon Bölgesel Zayıflama

Kavitasyon Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama yöntemlerinden bir tanesi olan kavitasyon yöntemi, anestezisiz olarak uygulanır ve hiçbir şekilde uygulanan bölgede iz bırakmaz. Bu yöntemin temel amacı yağ hücrelerinin erimesini sağlamaktır. Kavitasyon doğal olarak oluşan düşük ultrason dalgalarına dayanan bir yöntemdir. Ultrason dalgaları belirli büyüklüklerde patlayan hava kabarcıkları oluşmasına neden olmaktadır. Dolayısıyla yağ hücreleri bu dalgalara direnemez hale gelir ve kırılır. Bu yöntem sonucunda ise zayıflama meydana gelmektedir. Uygulama sırasında kas, sinir ve damar dokuları hiçbir şekilde zarar görmemekte ve korunmaktadır. Uygulama sırasında ve sonrasında hiçbir acı veya ağrı hissedilmemektedir. Sadece uygulama esnasında vücut ısısında çok az bir yükselme olduğunu hissetmek mümkündür.

Kavitasyon Yöntemi Neden Tercih Edilmelidir?

Geleneksel kilo verme yöntemleri ile zayıflamak oldukça zordur. Bölgesel yağ birikintileri ve selülitlerden kurtulmak için egzersizler ve diyet programları bazen yetersiz kalmaktadır. Ve birçok insan uzun uğraşlar sonucunda kilo veremediğini fark ettiğinde kavitasyon yöntemi gibi alternatif zayıflama yöntemlerini tercih eder. Bu yöntem yağ hücrelerinin parçalanarak atılmasını sağladığından dolayı uzmanlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Ayrıca kavitasyon diğer cerrahi yöntemler ile karşılaştırıldığında vücutta herhangi bir yara izine, ağrıya, enfeksiyona ve kanamaya sebep olmamaktadır. İlk tedavi süreci sonrasında vücutta gözle görülen bir fark olması kavitasyon yöntemini avantajlı kılan bir başka özelliktir. Bu yöntem sonrasında bol su tüketmek oldukça önemlidir.

Kavitasyon Yöntemi Sonuçları Nasıldır ve Kimlere Uygulanabilir?

Kavitasyon yöntemi, yağın vücudun kendi filtrasyon sistemi ile işenerek doğal yollardan vücuttan atılmasını sağlar. İlk tedaviden sonra hemen gözle görülebilen bir sonuç alınır fakat daha başarılı bir sonuç için 72 saat beklemek gerekmektedir. Ayrıca Kavitasyon yöntemi cildi ve kas dokusunu sıkılaştırıcı bir etkiye sahip olduğundan vücutta sarkma gibi rahatsız edici durumlar görülmemektedir. Hatta önceden oluşan vücuttaki sarkmalara karşı da sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir. Bu yöntem sonucunda nadiren de olsa vücutta kısa süreli kızarıklıklar görülebilmektedir. Kavitasyon yöntemi hamile ve emziren kadınlara, kalp rahatsızlığı olanlara, kanser hastası olanlara, 18 yaşından küçüklere epilepsi ve tümör gibi rahatsızlıkları olan kişilere uygulanmamalıdır.

MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR ?

1Kavitasyon Nedir
Ultrason dalgaları belirli büyüklüklerde patlayan hava kabarcıkları oluşmasına neden olmaktadır. Dolayısıyla yağ hücreleri bu dalgalara direnemez hale gelir ve kırılır. Bu yöntem sonucunda ise zayıflama meydana gelmektedir.
2Kavitasyon Öncesi ve Sonrası
İlk tedaviden sonra hemen gözle görülebilen bir sonuç alınır fakat daha başarılı bir sonuç için 72 saat beklemek gerekmektedir. Ayrıca Kavitasyon yöntemi cildi ve kas dokusunu sıkılaştırıcı bir etkiye sahip olduğundan vücutta sarkma gibi rahatsız edici durumlar görülmemektedir.
3Kavitasyon Fiyatı
Kavitasyon fiyatı tıbbi bir işlemdir diğer uygulamalarda olduğu gibi fiyatlardan önce yapılması gereken doktorun tecrübesi ve işlem yapılacağı ortamın hijyeni çok önemlidir.Bu önemli iki hususla birlikte fiyat konusunda sağlık danışmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.Sağlık ve Güzellik Kişiye Özgündür Başkaları İle Kıyaslanamaz.

Yasal Uyarı Tüm uygulamalarımız hakkındaki bilgiler, kişileri bilgilendirme amaçlı olmakla beraber, herhangi hastalığın teşhis veya tedavisinde kullanılmamalıdır.

.

DutchEnglishFrenchGermanTurkish
× Whatsapp