Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma, hemen hemen orta yaşta olan çoğu insan kaşlarının görünümünden şikâyetçi olabilmektedir. İki kaşın arasında bulunan çizgiler ve kaş düşüklüğü gibi sebepler, yüzde olumsuz ifadelerin oluşu şikayetçi olunan nedenlerin başında gelmektedir. Kaş kaldırma, farklı uygulama teknikleri ile bu sorunların giderilmesinde etkili olmaktadır.

Kaş Kaldırma Nedir?

Kaşlar, mimikler oluşturmamızı sağlayan önemli uzuvlardır. İnsan vücudunda yaş ilerlemesi ve alın bölgesinin hareketli bir bölge oluşu nedeniyle kaşlarda düşme ve çizgi oluşumu olabilmektedir. Kaş kaldırma operasyonları farklı yöntemler uygulanarak yapılabilmektedir. Günümüzün gelişen teknolojisi ile birlikte iz bırakmayan, his kaybı oluşturmayan ve hatta ameliyatsız uygulanabilen kaş kaldırma teknikleri bulunmaktadır.

Kaş Kaldırma ’da Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Kaş kaldırma operasyonlarının en bilinen yöntemlerinin başında botoks tedavisi gelmektedir. Fakat bu tedavi yöntemi etki süresinin az olması nedeniyle kalıcı bir yöntem değildir. Kaş kaldırmada uygulanan bir diğer yöntem ise iple kaş asma tekniğidir. Ameliyatsız uygulanabilen bu yöntem; kesi olmadan minimal cihazlar yardımıyla kafatasına askılama tekniği ile uygulanabilmektedir.

Ancak daha önce yapılan operasyonlarda iple kaş asma tekniği uygulandıktan sonra kaşlarda yeniden düşme meydana gelmektedir. Kaşın yüz çevresinde en fazla hareket eden uzuvlardan biri olması bu tekniğin kalıcı olmasını zorlaştırmaktadır.

Yeni geliştirilen çift ip tekniği ile bu sorun ortadan kalkmıştır. Çift ip ile kafatasına askılama yapılarak iplerin, hem kaşa hem de birbirlerine bağlı olması ile yük dengesi eşit bir şekilde paylaştırılmasıyla ilerleyen zamanlarda kaş düşmesi yaşanma olasılığını ortadan kaldırır.

Ameliyatsız Kaş Kaldırmanın Faydaları Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile yüz bölgesine uygulanacak bu yöntem ile herhangi bir ameliyata gerek kalmadan, küçük müdahalelerle büyük sonuçlar elde edilebilmektedir.

  • Kesi izi olmaması
  • Pansuman veya bandajlama yapılmasına gerek kalmaması
  • 10-15 dk. Gibi bir sürede uygulanabilmesi
  • His kaybının yaşanmaması
  • İnce çizgilerin yok olması
  • Kısa sürede sosyal hayata geri dönüş sağlanabilmesi
  • Tekrar kaş düşüklüğünün yaşanmaması

MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR ?

1Kaş kaldırma operasyonlarının en bilinen yöntem hangisi ?
Kaş kaldırma operasyonlarının en bilinen yöntemlerinin başında botoks tedavisi gelmektedir.
2Kaş Kaldırma iişlemi ne kadar sürmektedir?
Kaş Kaldırma işlemi ortalama 10-15 dk. Gibi bir sürede uygulanabilir

Yasal Uyarı Tüm uygulamalarımız hakkındaki bilgiler, kişileri bilgilendirme amaçlı olmakla beraber, herhangi hastalığın teşhis veya tedavisinde kullanılmamalıdır.

.

DutchEnglishFrenchGermanTurkish
× Whatsapp