Karbon Peeling

Karbon peeling, leke tedavisi nedeniyle cilde uygulanan bir yöntemdir. Ayrıca bu yöntem ile ciltteki gözenekler küçülürken, cilt gençleşir ve parlak bir görünüme sahip olur. Ayrıca ciltteki açık renkli tüylerin giderilmesi için de uygulanan bir yöntemdir. Karbon peeling lazer teknolojisi ile uygulanan ve beraberinde karbon sıvısı ile gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Uygulama sırasında, lazer cihazlarında bulunan soğutma sistemi nedeniyle herhangi bir acı ya da ağrı söz konusu değildir. Bu yöntem uygulandıktan sonra kişinin günlük hayatına dönmesi mümkündür. Cildini gençleştirmek isteyen, leke, cilt matlığı ve sarkma gibi sorunlar yaşayan herkes karbon peeling yöntemini cildine uygulayabilir.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Karbon peeling uygulamasının ilk aşamasında öncelikle cilt temizlenir. Daha sonra temizlenen cilt karbon sıvı ile kaplanır. Bu işlemin temel mantığı karbon sıvının cilt tarafından emiliminin gerçekleştirilerek cilde istenilen rengin verilmesidir. Bir sonraki aşamada ise şiddeti cilt yapısına göre uygun olarak belirlenen lazer atışları ile tarama gerçekleştirilmesidir. Bu işlem ile birlikte cilt lekelerden kurtulurken parlak bir görünüm de kazanmış olur. Karbon peeling işlemi her ne kadar estetik bir işlem olarak görünse de aslında tıbbi bir uygulamadır. Dolayısıyla mutlaka bu alanda uzman bir hekim tarafından karbon peeling uygulaması gerçekleştirilmelidir. Böylelikle hem ciltte risk oluşturabilecek etkenler tespit edilmiş olur hem de başarılı bir uygulama sonucu güzel sonuçlar alınır.

Karbon Peeling Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Karbon peeling uygulamasının en büyük avantajı ciltte soyulma olmadan doku yenilenmesinin gerçekleşiyor olmasıdır. Bu uygulama ile cildin yağ ve nem dengesi düzenlenmekte, cilt lekeleri tedavi edilmekte, ciltteki renk tonu dengesi eşitlenmekte, parlak bir görünüm sağlanmakta ve diğer cilt tedavi işlemlerinin etkileri artırılmaktadır. Uygulama sırasında cildin karbon sıvısını emme süresi 15 ila 20 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Bu açıdan oldukça pratik bir işlemdir. Genellikle tedavi süresi 4-5 seansta tamamlanmaktadır. Bu seansların arasında ise 1 hafta ara verilmektedir. Fakat leke tedavilerinde uygulanır ise 10 seansa kadar bu süre uzatılabilmektedir. Uygulama sonrasında hemen cilt üzerinde etkisini gösteren bir işlemdir.

MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR ?

1Karbon Peeling Nedir ?
Karbon peeling, leke tedavisi nedeniyle cilde uygulanan bir yöntemdir. Ayrıca bu yöntem ile ciltteki gözenekler küçülürken, cilt gençleşir ve parlak bir görünüme sahip olur. Ayrıca ciltteki açık renkli tüylerin giderilmesi için de uygulanan bir yöntemdir. Karbon peeling lazer teknolojisi ile uygulanan ve beraberinde karbon sıvısı ile gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir.
2Karbon Peeling Öncesi ve Sonrası
Karbon peeling uygulamasının en büyük avantajı ciltte soyulma olmadan doku yenilenmesinin gerçekleşiyor olmasıdır. Bu uygulama ile cildin yağ ve nem dengesi düzenlenmekte, cilt lekeleri tedavi edilmekte, ciltteki renk tonu dengesi eşitlenmekte, parlak bir görünüm sağlanmakta ve diğer cilt tedavi işlemlerinin etkileri artırılmaktadır
3Karbon Peeling Fiyatı
Karbon Peeling fiyatı tıbbi bir işlemdir diğer uygulamalarda olduğu gibi fiyatlardan önce yapılması geren doktorun tecrübesi ve işlem yapılacağı ortamın hijyeni çok önemlidir.Bu önemli iki hususla birlikte fiyat konusunda sağlık danışmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.Sağlık ve Güzellik Kişiye Özgündür Başkaları İle Kıyaslanamaz.

Yasal Uyarı Tüm uygulamalarımız hakkındaki bilgiler, kişileri bilgilendirme amaçlı olmakla beraber, herhangi hastalığın teşhis veya tedavisinde kullanılmamalıdır.

.

DutchEnglishFrenchGermanTurkish
× Whatsapp