Göz Altı Işık Dolgusu

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

Göz altında oluşan morluklar ve halkalar pek çok insan için hoşnutsuzluk kaynağıdır. Yaş ilerledikçe bu şikayetler gitgide artmaya devam eder. Göz altı derisi mor veya kahverengi olan insanlar olduklarından daha yorgun görünmekten yakınırlar. Zaman içerisinde gözaltı torbaları daha da sarkmaya ve belirginleşmeye başlar. Göz altımız cildimizdeki en hassas noktalardan biridir ve çok ince bir deri yapısına sahiptir. Bu yüzden güneş ışınları gibi dışarıdan gelen etkenlerden ve yiyip içtiklerimizden çok daha fazla etkilenir. Göz altımızın özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Güzellik ve sağlığımız için bu bölgeye ekstra hassasiyeti göstermemiz gerekir. Göz altı kremleri gibi kozmetik ürünler bölge üzerimde çok az etki göstermekte veya hiç göstermemektedir. Çünkü göz altımızın ihtiyacı, içeride oluşan kayıpların engellenmesidir.

Dolgu uygulamalarının çoğunda olduğu gibi göz altı ışık dolgusu uygulamasında da hyaluronik asit bazlı dolgular kullanılır. Çünkü hyalüronik asit cildimizin içerisinde bulunan bir maddedir. Cilde nem ve gerginlik kazandırmaktadır. Yıllar ilerledikçe cilt içerisindeki hyalüronik asit miktarı azalmaya başlar. Bu noktada dolgular ile takviye yaparak cilde eski canlılığı kazandırılabilir. Yapılan uygulama sonrası göz altlarının rengi açılır ve ışığı yansıttıkları için parlak bir görüntüye kavuşurlar. Bu uygulamanın adının göz altı ışık dolgusu olmasının sebebi budur.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Diğer dolgu işlemlerinin aksine deriye değil kemiklere uygulanan bir işlemdir. Öncelikle yüzünüze lokal anestezi uygulanmalıdır. Bu adım atlanırsa iğne hassas bir bölgeye uygulanacağı için ağrılar oluşabilir. Bu aşamadan sonra doktorunuz iğneyle enjekte işlemini tamamlayacaktır. Uygulama bittikten sonra morluklar oluşmaması için tampon uygulaması yapılmalıdır. Hastanın cilt dokusuna uygun olarak bu işlem seanslar halinde de yapılabilmektedir. Göz altı bölgesi çok hassas bir bölgedir. Doktor seçiminde dikkatli olmalısınız. Medikal estetik sertifikası sahibi olmayan birine göz altınızı emanet etmemelisiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Bütün dolgu işlemlerinde olduğu gibi göz altı ışık dolgusunun etkisi de kalıcı değildir. Hyalüronik asit cilt içerisinde kaybolan bir madde olduğundan göz altı ışık dolgusunun etkisi geçicidir. Yılda bir defa yapılması yeterlidir.

MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR ?

1Canımı Sıkan Göz Altı Morluklarımdan Kurtulmak İstiyorum
Dolgu uygulamalarının çoğunda olduğu gibi göz altı ışık dolgusu uygulamasında da hyaluronik asit bazlı dolgular kullanılır. Çünkü hyalüronik asit cildimizin içerisinde bulunan bir maddedir. Cilde nem ve gerginlik kazandırmaktadır. Yıllar ilerledikçe cilt içerisindeki hyalüronik asit miktarı azalmaya başlar. Bu noktada dolgular ile takviye yaparak cilde eski canlılığı kazandırılabilir. Yapılan uygulama sonrası göz altlarının rengi açılır ve ışığı yansıttıkları için parlak bir görüntüye kavuşurlar.
2Göz Altı Işık Dolgusu Etkisi Ne kadar Sürer ?
Bütün dolgu işlemlerinde olduğu gibi göz altı ışık dolgusunun etkisi de kalıcı değildir. Hyalüronik asit cilt içerisinde kaybolan bir madde olduğundan göz altı ışık dolgusunun etkisi geçicidir. Yılda bir defa yapılması yeterlidir.
3Göz Altı Işık Dolgusunun Fiyatı Nedir ?
Göz altı Işık dolgusu fiyatı tıbbi diğer uygulamalarda fiyatlardan olduğu gibi önce yapılması geren doktorun tecrübesi ve ameliyatın yapılacağı ortam çok önemlidir.Bu önemli iki hususla birlikte fiyat konusunda sağlık danışmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.Sağlık ve Güzellik Kişiye Özgündür Başkaları İle Kıyaslanamaz.

Yasal Uyarı Tüm uygulamalarımız hakkındaki bilgiler, kişileri bilgilendirme amaçlı olmakla beraber, herhangi hastalığın teşhis veya tedavisinde kullanılmamalıdır.

.

DutchEnglishFrenchGermanTurkish
× Whatsapp