Epilasyon

Epilasyon Nedir?

Epilasyon, vücuttaki tüyleri kıl kökünden yok etmek için kullandığımız yöntemlerden biridir. Kelime anlamı vücutta tercih edilmeyen tüylerin alınması olsa da günümüzde güzellik salonlarında uygulanan işlemler için kullanılır hale gelmiştir. Evde uygulanan ağda, elektrikli epilatör, jilet, tüy dökücü krem ve diğer yöntemlere göre farklılık gösterir. Bu yöntemlerden ağda ve depilatör tüyleri kökünden alan işlemler iken jilet ve tüy dökücü krem kılları kökünden koparmayıp kestiğimiz yöntemlerdir.

Epilasyon işlemi bütün bu yöntemlerden ayrı bir yerde durmaktadır. Öncelikle evde kendi kendinize yapabileceğiniz bir işlem değildir. Profesyoneller tarafından güzellik salonlarında, özel merkezlerinde uygulanmaktadır.

Epilasyonu evde uyguladığınız işlemlerden farklı kılan kıl köküne özel olarak uygulanan yöntemlerdir. İşlemin amacı kıl kökünü tahrip ederek sizi sürekli tüy alma külfetinden kurtarmaktır. Bu işin uzmanları tarafından uygulanır. Gerekli sertifikalara sahip olunması gerekir.

Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

En bilineni lazer epilasyon uygulamasıdır. Bunun yanı sıra iğneli epilasyon da profesyonellerce uygulanmaktadır.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon lazer ışınlarıyla ve yaydığı ısıyla kıl kökünü zayıflatarak yok etmeyi amaçlar. Uygulanacak bölgedeki kıl yoğunluğuna ve rengine, derinin renk tonuna göre uygulanacak lazer yöntemleri farklılık gösterir. Tek seferde uygulanan bir yöntem değildir. Seanslara yayılarak uygulanır. Alexandrite lazer yöntemi açık tenliler ve koyu renk tüylere sahip olanlar için ideal yöntemdir. Bu uygulamada cihaz cildinizle temas halinde değildir. Çok hassas bir cilde sahip değilseniz acı yok denecek kadar azdır. Çünkü lazer sırasında soğutma teknolojisi kullanılmaktadır.

Nd:YAG lazer, koyu renk ciltlerde de uygulanabilir. İnce tüyler için de etki gösterir. Alexandrite lazerde olduğu gibi cihaz, cilt ile temas etmez ve acıyı azaltmak için soğutma yöntemi kullanılır.

Diode lazer yönteminde ise soğutma yöntemi yoktur ve cihaz ciltle temas halindedir. Sadece ince tüyler için etkilidir. Bunun yanı sıra sıklıkla lazer epilasyonla karıştırılan IPL yöntemi mevcuttur. Bu yöntemde kıl kökleri yok edilmez fakat çıkış süresi geciktirilebilir.

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon, kıl kökleriyle aynı boyutlarda bir iğneyle kıl köküne elektrik verilmesi işlemidir. Her renk tonundan ciltte uygulanabilir. Lazer epilasyonda olduğu gibi kılların yoğunluğu veya rengine göre çeşitlenmemektedir. Seanslara yayılarak uygulanır ve kalıcı sonuç elde edilir.

MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR ?

1Epilasyon Çeşitleri
Epilasyon Çeşitleri Kıl yapısına rengine ve ten rengine göre değişiklik göstermektedir.İnteraktif ortamlarda bilgi almak doğru bir tercih değildir.Uzmanlar tarafından cilt ve kıl yapınız kontrol edilerek size uygun epilasyon yöntemi belirlenmelidir.Epilasyon Yöntemleri bazıları şunlardır ; Alexandrite Lazer Epilasyon Nd-Yag Lazer Epilasyon iğneli Epilasyon IPL Lazer Epilasyon Buz Lazer Epilasyon Diot Lazer Epilasyon
2Lazer Epilasyon Öncesi Ve Sonrası
Epilasyon, vücuttaki tüyleri kıl kökünden yok etmek için kullandığımız yöntemlerden biridir.Epilasyonda beklenen başarı kişiye özel değişiklik göstermektedir.Kullandığınız ilaçlar,gebelik,hormonal bozukluklar,kıl yapınız gibi sebepler sonucu etkilemektedir.Bu bir tedavi bilincinde yaptırmanız durumda %80 üzerinde başarı görülmektedir
3Lazer Epilasyon Fiyatı
Lazer Epilasyon fiyatı tıbbi bir işlemdir diğer uygulamalarda olduğu gibi fiyatlardan önce yapılması geren doktorun tecrübesi ve işlem yapılacağı ortamın hijyeni çok önemlidir.Bu önemli iki hususla birlikte fiyat konusunda sağlık danışmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.Sağlık ve Güzellik Kişiye Özgündür Başkaları İle Kıyaslanamaz.

Yasal Uyarı Tüm uygulamalarımız hakkındaki bilgiler, kişileri bilgilendirme amaçlı olmakla beraber, herhangi hastalığın teşhis veya tedavisinde kullanılmamalıdır.

.

DutchEnglishFrenchGermanTurkish
× Whatsapp