Dudak Dolgu Uygulaması

Dudak dolgusu, her yaştan kadın ve erkek tarafından tercih edilen yaygın bir estetik uygulamadır. Bir iğne yardımıyla dolgu malzemesi dudağa enjekte edilir. Dudak dolgusunu dudaklarınızı büyütmek için tercih etmek seçeneklerden biridir. Yaşın ilerlemesi ile dudaklarda oluşan kırışıklıkları yok etmek için de dolgu tercih edilebilir. Bunun yanı sıra hyaluronik dolgu, dudağınızın daha nemli görünmesini sağlayacaktır. Dudak dolgusu işlemi dudak çizgisini görünür hale getirmek gibi pek çok farklı uygulamayı da içinde barındırır.

Yararları Nelerdir?

Öncelikle dolgun dudaklar yüz güzelliğinizi daha fazla ortaya çıkararak daha dikkat çekici bir çehre elde etmenizi sağlar. Dolgu, dudakları dolgunlaştırmanın yanı sıra dudaklara biçim vermek için de kullanılır. Dudak asimetrisinin giderilmesini sağlar. İçerisinde bulunan hyaluronik asit dudağın nem kazanmasına yardımcı olur. Yaş ilerledikçe dudaklarda ve kenarlarında oluşan kırışıklıklar ve sarkma görüntüleri dudak dolgusu ile yok edilebilir. Hyaluronik asidin cilt dokusuyla uyumu ile doğal bir görüntü elde edersiniz. Dolgu işlemi her ne kadar kısa ve basit bir işlem gibi dursa da doktor tercihinde seçici olmalısınız. İstediğiniz doğal sonucu almak için bu çok önemlidir. Yanlış yapılan uygulamalar yapay görüntülere sebebiyet vermektedir.

Dudak Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Hyaluronik asit ile yapılan bütün dolgular geçicidir. Dudak dolguları da bu malzemeyle uygulanır ve ortalama 5-6 ayda bir tekrarlanması gerekir. Hyaluronik asit bazlı dolguların uygulanma sebebi cilt dokusuyla olan uyumudur. Doğal bir görüntü elde etmenizi sağlayacak madde hyaluronik asittir. Ayrıca alerjen bir madde olmadığı için de tercih edilmektedir.

Kalıcı bir çözüm isteyenler ise angel lift uygulamasını tercih edebilirler. Bu cerrahi bir uygulamadır. Bu uygulama ile esas olarak üst dudak çizgisi buruna yakınlaştırılr ve dudak çizgisi belirginleştirilir. Böylece dudaklar kalkık ve kalın görünebilmektedir. Bu iki işlemin uygulama yöntemi ve alanı farklıdır.

Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgusu enjektesi ortalama 15 dakika süren bir işlemdir. İğne ile yapılmasından ve dudağın hassas yapısından dolayı acı hissi yaşanabilmektedir. Bunu önlemek istiyorsanız anestezi etkisi gösteren kremleri kullanabilirsiniz. Doktorunuzdan işlem öncesi rica ederseniz size yardımcı olacaktır.

MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR ?

1Dudak Dolgusu Nasıl Bir Etki Sağlar ?
Yaşın ilerlemesi ile dudaklarda oluşan kırışıklıkları yok etmek için de dolgu tercih edilebilir. Bunun yanı sıra hyaluronik dolgu, dudağınızın daha nemli görünmesini sağlayacaktır. Dudak dolgusu işlemi dudak çizgisini görünür hale getirmek gibi pek çok farklı uygulamayı da içinde barındırır.
2Dudak Dolgusu Kalıcı Mıdır ?
Kalıcı bir çözüm isteyenler ise angel lift uygulamasını tercih edebilirler. Bu cerrahi bir uygulamadır. Bu uygulama ile esas olarak üst dudak çizgisi buruna yakınlaştırılr ve dudak çizgisi belirginleştirilir. Böylece dudaklar kalkık ve kalın görünebilmektedir. Bu iki işlemin uygulama yöntemi ve alanı farklıdır.
3Dudak Dolgusunun Fiyatı Ne Kadardır ?
Dudak dolgusu fiyatı tıbbi diğer uygulamalarda fiyatlardan olduğu gibi önce yapılması geren doktorun tecrübesi ve işlem yapılacağı ortamın hijyeni çok önemlidir.Bu önemli iki hususla birlikte fiyat konusunda sağlık danışmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.Sağlık ve Güzellik Kişiye Özgündür Başkaları İle Kıyaslanamaz.

Yasal Uyarı Tüm uygulamalarımız hakkındaki bilgiler, kişileri bilgilendirme amaçlı olmakla beraber, herhangi hastalığın teşhis veya tedavisinde kullanılmamalıdır.

.

DutchEnglishFrenchGermanTurkish
× Whatsapp