Dövme Silme

Büyük bir heves ile yaptırılan dövmeler daha sonra bazı sebeplerden dolayı sildirilmek isteniyor. Günümüzde oldukça gelişen teknoloji sayesinde dövme sildirme işlemi kolaylıkla yapılabiliyor. Fakat dövme silme işleminin ne kadar süre içerisinde tamamlanacağı ve silme işleminin ne kadar başarılı olacağı farklılık göstermektedir. Dövme silme işlemi sadece iki seansta tamamlanabileceği gibi daha uzun da sürebilir. Bazen bu işlem çok başarılı olurken, bazı durumlarda da küçük izler kalabilir. Bu durumda dövme silme işleminin başarılı olup olmayacağını belirleyen en önemli faktör kullanılan renklerdir. En başarılı silme işlemi genellikle gri ve siyah renk tonlarında elde görülmektedir. Ayrıca çok fazla ara verilmeden yapılan dövme silme seansları sonucu bazı olumsuz sonuçlar da elde edilebilir.

Dövme Silme Yöntemleri

Dövme silme işleminde kullanılan birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Hangi yöntemin seçilmesi gerektiği konusunda da uzmanlar arasında bir ayrışma söz konusudur. Bu yöntemlerden bir tanesi krem ile dövme silme yöntemidir. Bu kremler pek çok yerde rahatlıkla bulunabilmektedir. Bir başka yöntem olan lazer tedavisine göre oldukça ucuz olan kremler, cilde genellikle olumsuz etkiler bırakmaktadır. Bir başka yöntem ise TCA’dır. Bu en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. TCA, içerisinde birçok asit bulunan kimyasal bir maddedir. Aynı zamanda cilt bakımı için de kullanılan bu yöntem, deri üzerinde peeling etkisi yaratarak deriyi soyar. Dolayısıyla yenilenen cilt, daha taze bir görünüm kazanır. TCA’lar cilt tipine göre seçilmeli ve mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır.

Dövme Silme ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Dövme silme işlemi, dövme çeşitlerine ve renklerine göre hatta dövmenin hangi bölgede olduğuna göre değişiklik gösteren bir durumdur. Dövme silme işleminden %100 başarılı bir sonuç alınıp alınamayacağı da belli değildir. Bu yüzden dövme silme işlemi yaptıran kişi, hayal kırıklığına uğramaması için beklentilerini yüksek tutmamalıdır. Dövme yaptırılırken kan akışının daha hızlı olduğu bölgelerin tercih edilmesi önemli bir noktadır. Çünkü kan akışının daha yoğun olduğu bölgelere yaptırılan dövmenin silinme ihtimali çok daha fazladır. Ayrıca dövme silme işlemi öncesinde yöntemler mutlaka araştırılmalıdır. Örneğin lazer yönteminin dövmenin rengine göre çeşitleri bulunmaktadır.

MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR ?

1Dövme Silme İşlemi
Büyük bir heves ile yaptırılan dövmeler daha sonra bazı sebeplerden dolayı sildirilmek isteniyor. Günümüzde oldukça gelişen teknoloji sayesinde dövme sildirme işlemi kolaylıkla yapılabiliyor. Fakat dövme silme işleminin ne kadar süre içerisinde tamamlanacağı ve silme işleminin ne kadar başarılı olacağı farklılık göstermektedir.
2Dövme İşlemi Öncesi ve Sonrası
Dövme silme işlemi, dövme çeşitlerine ve renklerine göre hatta dövmenin hangi bölgede olduğuna göre değişiklik gösteren bir durumdur. Dövme silme işleminden %100 başarılı bir sonuç alınıp alınamayacağı da belli değildir.
3Dövme Silme Fıyatı
Dövme silme fiyatı tıbbi bir işlemdir diğer uygulamalarda olduğu gibi fiyatlardan önce yapılması gereken doktorun tecrübesi ve işlem yapılacağı ortamın hijyeni çok önemlidir.Bu önemli iki hususla birlikte fiyat konusunda sağlık danışmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.Sağlık ve Güzellik Kişiye Özgündür Başkaları İle Kıyaslanamaz.

Yasal Uyarı Tüm uygulamalarımız hakkındaki bilgiler, kişileri bilgilendirme amaçlı olmakla beraber, herhangi hastalığın teşhis veya tedavisinde kullanılmamalıdır.

.

DutchEnglishFrenchGermanTurkish
× Whatsapp