Cilt Bakımı

Her İnsan güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmayı ister. Güzel ve sağlıklı bir cilt ise cilt bakımı ile mümkündür. Cilt, çevresel koşullardan sürekli etkilendiği için her zaman mükemmel bir görünüme sahip olmayabilir. Cilt sağlığını çevresel koşullar dışında etkileyen başka faktörler de bulunmaktadır. Örneğin sigara içmek, beslenme alışkanlıkları veya makyaj yapmak da cilt sağlığını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Bu sebeplerden dolayı cilt sağlığı için sürekli bakım yapmak ve cilt sağlığını olumsuz etkileyen faktörlerden uzak durmak son derece önemlidir. Güzel bir cilde sahip olmak isteniyor ise cilde temel bakım yapmayı bir rutin haline getirmek gerekir.

Cilt Bakımı Neden Gereklidir?

Doğru cilt bakımı, parlak ve sağlıklı bir cildin olmazsa olmazlarındandır. Rutin bir şekilde cilde uygulanması gereken cilt bakımı, cilt üzerindeki ölü tabakayı temizleyerek cildin temizlenmesi sağlar. Düzenli cilt bakımı yapmak, sivilce ve siyah nokta sorununu önlemektedir. Ayrıca ciltteki inatçı lekeler ile baş etmenin en temel yolu da cilt bakımı yapmaktan geçmektedir. Bir başka cilt sorunu da özellikle yağlı ve karma ciltlerde görülen geniş gözeneklerdir. Ciltte yağ dengesi sağlandığı taktirde geniş gözeneklerde küçülme görülecektir. Bunun için özel cilt bakım maskelerinden yararlanmakta fayda vardır. Kısacası ciltteki cansız ve donuk görünümü önlemek için, renk eşitsizliklerinden kurtulmak ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için cilt bakımı yaptırmak önemli bir faktördür.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Olmazsa Olmazlar

Öncelikle ciltte pürüzsüz bir görünüm sağlamak için A ve E vitamini içeren gıdalar tüketmek oldukça önemlidir. Bu gıdaların yanı sıra su cilt için vazgeçilmez bir nem kaynağıdır. Toksinleri vücuttan atmak ve nemli bir cilde sahip olmak için bol bol su içilmelidir. Sağlıklı bir cilt için bir başka olmazsa olmaz düzenli uykudur. Yaklaşık 8 saat gece uykusu cildin kendini yenilemesi için yeterli bir süredir. Yapılması gereken ve cilt sağlığını etkileyen bir diğer faktör ise düzenli bir şekilde spor yapmaktır. Spor yapmak vücuttaki toksinleri atmayı sağladığı gibi mutluluk hormonu salgılanmasını sağlamaktadır. Yani kısacası tüm bu koşulları yerine getirmek ve cilt bakımı yapmak oldukça önemlidir.

* Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz

MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR ?

1Cilt Bakımı Nedir
Cilt bakımı yapmak, sivilce ve siyah nokta sorununu önlemektedir. Ayrıca ciltteki inatçı lekeler ile baş etmenin en temel yolu da cilt bakımı yapmaktan geçmektedir. Bir başka cilt sorunu da özellikle yağlı ve karma ciltlerde görülen geniş gözeneklerdir. Ciltte yağ dengesi sağlandığı taktirde geniş gözeneklerde küçülme görülecektir. Bunun için özel cilt bakım maskelerinden yararlanmakta fayda vardır. Kısacası ciltteki cansız ve donuk görünümü önlemek için, renk eşitsizliklerinden kurtulmak ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için cilt bakımı yaptırmak önemli bir faktördür.
2Cilt Bakımı Öncesi ve Sonrası
Öncelikle ciltte pürüzsüz bir görünüm sağlamak için A ve E vitamini içeren gıdalar tüketmek oldukça önemlidir. Bu gıdaların yanı sıra su cilt için vazgeçilmez bir nem kaynağıdır. Toksinleri vücuttan atmak ve nemli bir cilde sahip olmak için bol bol su içilmelidir. Sağlıklı bir cilt için bir başka olmazsa olmaz düzenli uykudur. Yaklaşık 8 saat gece uykusu cildin kendini yenilemesi için yeterli bir süredir. Yapılması gereken ve cilt sağlığını etkileyen bir diğer faktör ise düzenli bir şekilde spor yapmaktır. Spor yapmak vücuttaki toksinleri atmayı sağladığı gibi mutluluk hormonu salgılanmasını sağlamaktadır
3Cilt Bakımı Fiyatı
Cilt bakımı fiyatı tıbbi bir işlemdir diğer uygulamalarda olduğu gibi fiyatlardan önce yapılması geren doktorun tecrübesi ve işlem yapılacağı ortamın hijyeni çok önemlidir.Bu önemli iki hususla birlikte fiyat konusunda sağlık danışmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.Sağlık ve Güzellik Kişiye Özgündür Başkaları İle Kıyaslanamaz

Yasal Uyarı Tüm uygulamalarımız hakkındaki bilgiler, kişileri bilgilendirme amaçlı olmakla beraber, herhangi hastalığın teşhis veya tedavisinde kullanılmamalıdır.

.

DutchEnglishFrenchGermanTurkish
× Whatsapp