Burun Estetiği

En Yaygın Estetik Ameliyatı: Burun Estetiği

Burun estetiği, tüm estetik cerrahi işlemlerinde en yaygın olan operasyonlardan biridir. Yüzün tam ortasında bulunan burun, estetik denge duygusunun temelini oluşturmaktadır. Profesyonel bir estetik cerrahın yardımı ile burun yeniden şekillendirilerek doğal bir görünüme kavuşabilmektedir.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği ameliyatı ya da diğer adıyla rinoplasti; burnun şeklini, boyutunu ve simetrisini düzenleyerek yüzün geri kalanı ile bütünlük oluşturacak bir orana kavuşmasını sağlar. Burun estetiği, profesyonel bir estetik cerrah tarafından yapıldığında, iyileştirici etkisinin yanında psikolojik bakımdan daha iyi hissetmeye yönelik olumlu gelişmeler sağlayabilir. Burun estetiği ameliyatlarında öncelikle hastanın psikolojisi ön planda tutulmalıdır. Genel olarak planlama; operasyon sonrası yüz hatlarının bir bütün olarak düşünüldüğü bir planlama bilinci ile beraber yürütülmelidir.

Burun Estetiği Burunda Ne Gibi Değişiklikler Sağlar?

Burun estetiği ameliyatlarında amaç; hastanın bu operasyonu neden istediği ile ilgilidir. Estetik cerrah, kemik, kıkırdak ve cildin bir arada olduğu burun yapılarını yeniden şekillendirerek aşağıdakilerin bir veya daha fazlasını sağlamada yardımcı olabilmektedir;

  • Asimetrik ya da çarpık bir görünümü düzeltme
  • Burun köprüsünde belirgin bir yumru ve bunun düzeltilmesi
  • Fazla çıkıntıya sahip burun ucunu düzeltme
  • Fazla yuvarlak burun ucu boyutunu inceltmek
  • Yüzde büyük bir görünüme sahip burunu düzeltme
  • Geçmişte yaşanan yaralanmalar sonucu şekli bozulan burnu düzeltme
  • Tıkalı burun yollarını açarak solunum problemlerinin düzeltilmesi

Burun Estetiği Ameliyatı İçin En Yaygın Nedenler Nelerdir?

Estetik Nedenler Burnunu beğenmeyen birçok kişi; burnunun yüzünde fazla büyük bir görünüme sahip olması, asimetrik olması, kemerli olması ya da geniş olması gibi sebeplerden dolayı burun estetiği ameliyatı olmak istemektedir.

Medikal Nedenler Daha önce bir yaralanma veya kaza gibi nedenler sonucu burun şekli bozulan kişiler olabilmektedir. Diğer yandan solunumu iyi bir şekilde sağlayamayan hava yolları ile ilgili problem yaşayan kişilerde burun estetiği ameliyatı yaptırabilmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatlarında Estetik Cerrah Seçiminin Önemi Burun estetiği yaptıracak hastaların estetik cerrah seçiminde doğru bir seçim yapması oldukça önemlidir. Yanlış estetik cerrah seçimi, doğru olmayan bir operasyon ve sonrasında istenmeyen bir görünüm ile karşılaşılması kaçınılmazdır. Burun estetiği ameliyatı öncesinde dijital simülasyon teknolojisi ile operasyon sonrası, hastanın nasıl bir görünüme kavuşacağı bilinebilmekte ve farklı seçenekler ile görsel olarak gösterilebilmektedir. Bu sayede hastalar, ameliyat sonrası herhangi bir sürprizle karşılaşma olasılığı olmadan güvenli bir operasyon geçirebilmektedir.

MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR ?

1Burnumu yaptırmak istiyorum ?
Burun estetiği, profesyonel bir estetik cerrah tarafından yapıldığında, iyileştirici etkisinin yanında psikolojik bakımdan daha iyi hissetmeye yönelik olumlu gelişmeler sağlayabilir. Burun estetiği ameliyatlarında öncelikle hastanın psikolojisi ön planda tutulmalıdır
2Burun Estetiği Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler ?
Burun estetiği yaptıracak hastaların estetik cerrah seçiminde doğru bir seçim yapması oldukça önemlidir. Yanlış estetik cerrah seçimi, doğru olmayan bir operasyon ve sonrasında istenmeyen bir görünüm ile karşılaşılması kaçınılmazdır. Burun estetiği ameliyatı öncesinde dijital simülasyon teknolojisi ile operasyon sonrası, hastanın nasıl bir görünüme kavuşacağı bilinebilmekte ve farklı seçenekler ile görsel olarak gösterilebilmektedir. Bu sayede hastalar, ameliyat sonrası herhangi bir sürprizle karşılaşma olasılığı olmadan güvenli bir operasyon geçirebilmektedir.
3Burun Estetiği Fiyatı Nedir?
Burun Estetiğinden ve diğer cerrahi uygulamalarda fiyatlardan önce yapılması geren doktorun tecrübesi ve ameliyatın yapılacağı ortam çok önemlidir.Bu önemli iki hususla birlikte fiyat konusunda sağlık danışmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.Sağlık ve Güzellik Kişiye Özgündür Başkaları İle Kıyaslanamaz.

Yasal Uyarı Tüm uygulamalarımız hakkındaki bilgiler, kişileri bilgilendirme amaçlı olmakla beraber, herhangi hastalığın teşhis veya tedavisinde kullanılmamalıdır.

.

DutchEnglishFrenchGermanTurkish
× Whatsapp